
Американський Silicon Valley Bank, орієнтований на роботі з технологічними стартапами, визнаний банкрутом. Це найбільший банківський крах майже за 15 років – з часів фінансової кризи 2008 року, передає Reuters.
Банк передали під управління Федеральної корпорації зі страхування вкладів (FDIC). Застраховані вклади буде переведено до нової структури — Банк страхування вкладів Санта-Клари, доступ до них нададуть не пізніше 13 березня, запевнив регулятор.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе
Станом на 31 грудня 2022 року загальний обсяг активів банку становив приблизно $209 млрд, а депозитів – близько $175,4 млрд.
SVB входив до топ-16 банків країни за розміром. Його банкрутство стало найбільшим в історії США з часів фінансової кризи 2008 року, коли крах зазнав Washington Mutual, зазначили в агентстві.
Раптовий крах банку, орієнтованого на технології, був безладним, але агресивне підвищення процентних ставок ФРС минулого року, яке погіршило фінансові умови в галузі стартапів, де він був помітним гравцем, може бути найважливішим.
Намагаючись залучити капітал, щоб компенсувати депозити, що зникають, банк втратив 1,8 млрд доларів на казначейських облігаціях, вартість яких була знижена підвищенням ставок ФРС.
За даними джерел, FDIC поспішає знайти ще один банк у вихідні дні, який готовий злитися із Silicon Valley Bank. FDIC сподівається провести таке злиття до понеділка, щоб захистити незабезпечені депозити.
Міністр фінансів США Джанет Йеллен зустрілася у п’ятницю з представниками банківського нагляду та висловила «повну впевненість» у їхній здатності відреагувати на ситуацію, повідомило міністерство фінансів.
Білий дім довіряє фінансовим регуляторам США, заявила Сесілія Роуз, голова Ради економічних консультантів, коли його запитали про провал SVB.
Акції американських банків різко подешевшали після повідомлень про збитки $1,8 млрд каліфорнійського банку Silicon Valley Bank (SVB).