Згідно з різними соціологічними дослідженнями, до другого туру вийти мають шанси зо 5-6 кандидатів (це з величезним авансом деяким з них). У решти мета зовсім інша – переважно промоція себе та своєї політичної сили до парламентських виборів.
Попри політичні та інші розбіжності, є моменти, які об’єднують велику кількість кандидатів, – це їхні матеріальні статки. Більшість кандидатів (принаймні з першої десятки, за даними дослідження КМІС/СОЦИС/центр ім. Разумкова (спільний), соцгрупи «Рейтинг» та Демініціативи) є досить заможними людьми. Вони або самі заробляють чимало (плюс мають значні заощадження), або традиційно мають успішні та багаті родини-підприємців.
Олег Ляшко
Торік кандидат заробив 259 тисяч гривень зарплати, отримав 1,8 мільйона відсотків, 571 тисячу виграв, 1,9 мільйона від оренди майна та майже 16 мільйонів – від відчуження майна. На рахунках у банку він має 4,4 мільйона гривень та 713 тисяч доларів, а у готівці – 839 тисяч гривень, 70 тисяч євро та 484 тисячі доларів.
З нерухомості у нього сім земельних ділянок, квартира, будинок та офіс.
Щодо транспорту – то у нього є два елітних позашляховики (один в оренді) – «Тойоти», 2004 та 2013 року.
Родина торік заробила 560 тисяч гривень від відчуження майна. У готівці є 209 тисяч гривень, 15 тисяч доларів та 20 тисяч євро.
З нерухомості – земельна ділянка, дачний будинок та літня кухня.
Петро Порошенко
Торік чинний президент заробив 336 тисяч гривень заробітної плати, отримав 15,8 мільйона гривень відсотків та 172 тисячі від відчуження майна.
На рахунках у банках він має 25,5 мільйона доларів, 82 мільйони гривень – внески до кредитних спілок та небанківських установ, у готівці – 21 тисячу доларів та 60 тисяч гривень. Ще по кілька мільйонів гривень та доларів позичені комусь.
Щодо нерухомості, то у нього у власності є 5 земельних ділянок, одна в оренді, три квартири, будинок на понад 1,3 тисячі квадратів, база відпочинку та нежитлове приміщення.
З цінного рухомого майна – колекція картин, скульптур, годинники та ювелірні вироби.
Автомобіль – мікроавтобус «Мерседес», 2010 року випуску.
Водночас у кандидата є у власності понад 100 різних підприємств.
У родини доходів було трохи більше, ніж 600 тисяч гривень, є нерухомість. Авто – «Ягуар» та ювелірні вироби.
Володимир Зеленський
Одним із найбагатших кандидатів на посаду президента є відомий комік. Окрім мільйонних доходів, він офіційно має чималу нерухомість та корпоративні права.
Торік, згідно з декларацією, він заробив 1,6 мільйона гривень заробітної плати. Ще 4,3 мільйона принесли заняття підприємницькою діяльністю. Ще понад 1,4 мільйона гривень принесли відсотки, оренда та інші доходи.
На рахунках у нього є 1,2 мільйона гривень, 132 тисячі євро та 433,8 тисячі доларів. У готівці – 200 тисяч гривень, 50 тисяч євро та 285 тисяч доларів.
Щодо нерухомості, то у кандидата є 5 квартир (різний відсоток власності), будинок на 353 квадрати та земельна ділянка.
З транспорту у нього є елітний позашляховик, 2016 року випуску.
Окрім того, у кандидата є чимало цінних паперів, корпоративні права на десятки фірм та підприємства у власності (переважно, все пов’язано з кіновиробництвом та шоу-бізнесом).
Щодо родини кандидата, то їхні доходи становили майже 800 тисяч гривень. Є чимало нерухомості, корпоративні права, підприємства, цінні папери та автомобіль.
Юлія Тимошенко
Торік кандидатка на посаду заробила 225,5 тисячі гривень зарплати, 252,8 тисячі – інші доходи та 81,7 тисячі – відсотки. На рахунках у банках є 614 тисяч гривень, а у готівці вона має 290 тисяч гривень.
Нерухомості у неї фактично немає – будинок в оренді, а 4 земельні ділянки – інша форма власності.
У родини доходи більші – 3,4 мільйона від підприємницької діяльності, 245 тисяч – інші доходи. На рахунках є 22 тисячі гривень та 28 тисяч доларів, у готівці – 357 тисяч доларів, 194 тисячі євро та 360 тисяч гривень.
З транспорту – «Мерседес», 2014 року та ГАЗ, 1983 року.
Юрій Бойко
Торік кандидат заробив 248 тисяч гривень заробітної плати та 286 тисяч – інші доходи. На рахунках він має 14 тисяч доларів, а у готівці – 3,8 тисячі доларів, 3,5 тисячі євро та 60 тисяч гривень.
З нерухомості у кандидата є дві земельні ділянки, дві квартири та офіс в оренді.
З транспорту – «Мерседес», 2006 року та ВАЗ, 1978 року.
Також він має три підприємства у власності.
Щодо родини, то вони торік заробили 4,8 мільйона зарплати, 3,8 мільйона – відсотки та 83 тисячі – інші доходи.
На рахунках вони мають 10,9 мільйона гривень, 924 тисячі доларів та 3,3 мільйона рублів. У готівці – 160 тисяч гривень, 14 тисяч євро та 15,4 тисячі євро.
У власності родини є 8 земельних ділянок, 2 в оренді, три квартири, будинок, гараж та незавершений будинок.
А ще є цінні папери та корпоративні права.
Олександр Шевченко
Торік кандидат заробив 251 тисячу гривень зарплати та 878 тисяч гривень – позика. На рахунках у нього є 252 тисячі гривень. Ще 1,6 мільйона – позичено, а у готівці – 155 тисяч доларів.
Нерухомість та автомобіль у нього в оренді.
Родина натомість торік заробила понад 5 мільйонів гривень від підприємницької діяльності та зарплату. На рахунках є 113 тисяч гривень, а у готівці – 4,9 мільйона.
З нерухомості родина має три земельні ділянки, три квартири та нежитлову будівлю. А ще є корпоративні права та підприємство у власності.
Андрій Садовий
Торік кандидат заробив 492 тисячі гривень зарплати, а на рахунках має 4 тисячі гривень. Проте у власності є десять різних підприємств.
Родина торік заробила 2,4 мільйона гривень зарплати та 712 тисяч – інші доходи. На рахунках є 2,9 тисячі гривень, а у готівці – 15 тисяч гривень та 10 тисяч доларів.
З нерухомості три земельні ділянки та житловий будинок.
З транспорту – «Мерседес» та «Шкода», 2012 та 2017 року відповідно.
А ще є корпоративні права та цінні папери.
Євген Мураєв
Торік кандидат заробив 200 тисяч гривень зарплати, 420 тисяч гривень від оренди майна та 444 тисячі – інші доходи. На рахунках він має 4 тисячі гривень, а у готівці – 10 мільйонів гривень, 2 мільйони доларів та 1 мільйон євро. А ще 523 тисячі гривень позичено комусь.
З нерухомості у нього є квартира та в оренді нежитлове приміщення.
Їздить кандидат на «Лексусі», 2012 року.
Ще він має чимало цінного рухомого майна, корпоративні права та підприємство у власності.
Анатолій Гриценко
Торік кандидат заробив 14,9 тисячі гривень зарплати, 140 тисяч пенсії та 180 тисяч – інші доходи. На рахунках у банках він має 134 тисячі доларів, а у готівці – 36 тисяч доларів та 120 тисяч гривень.
З нерухомості у нього є невелика квартира.
Щодо транспортиру, то у нього є «Вольво», 2013 року та човен «Ямаха», 2006 року.
У родини з доходів 375 тисяч зарплати. Проте є чимало нерухомості – 2 чималі земельні ділянки, чотири квартири та дачний будинок.
З транспорту – позашляховик «Тойота».
А ще корпоративні права та підприємства у власності.
Олександр Вілкул
Торік кандидат заробив майже 223 тисячі гривень зарплати, 594 тисячі гривень відсотків та 252 тисячі – інші доходи. На рахунках він має 7,4 мільйона гривень та 4 мільйони доларів. У готівці – 300 тисяч гривень, 310 тисяч євро та 511 тисяч доларів.
З нерухомості – дві квартири.
Їздить він на «Шевроле», 2008 року.
Також кандидат має чимало цінного рухомого майна – колекцію картин, ікон, книг, годинників, антикварних документів тощо.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Довідка
ЦВК зареєструвала 44 кандидати на пост президента України: • Ігор Шевченко (самовисуванець); • Сергій Каплін (кандидат від Соціал-демократичної партії); • Валентин Наливайченко (кандидат від партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість»); • Віталій Скоцик (самовисуванець); • Віталій Купрій (самовисуванець); • Геннадій Балашов (кандидат від партії «5.10»); • Ольга Богомолець (самовисуванець); • Роман Насіров (самовисуванець); • Аркадій Корнацький (самовисуванець); • Дмитро Добродомов (кандидат від партії «Громадський рух «Народний контроль»); • Олександр Мороз (кандидат від партії «Соціалістична партія Олександра Мороза»); • Ілля Кива (кандидат від Соціалістичної партії України); • Руслан Кошулинський (кандидат від партії «ВО «Свобода»); • Олександр Данилюк (самовисуванець); • Сергій Тарута (кандидат від партії «Основа»); • Інна Богословська (самовисуванка); • Ігор Смешко (самовисуванець); • Микола Габер (самовисуванець); • Юрій Дерев’янко (кандидат від партії «Воля»); • Роман Безсмертний (самовисуванець); • Віктор Бондар (кандидат від партії «Відродження»); • Сергій Носенко (самовисуванець); • Руслан Ригованов (самовисуванець); • Віктор Кривенко (кандидат від партії «Народний рух»); • Сергій Кривоніс (кандидат від партії «Воїни АТО»); • Андрій Новак (кандидат від партії «Патріот»); • Василь Журавльов (кандидат від партії «Стабільність»); • Юрій Тимошенко (самовисуванець); • Юрій Кармазін (самовисуванець); • Юлія Литвиненко (самовисуванка); • Олександр Ващенко (самовисуванець); • Володимир Петров (самовисуванець); • Дмитро Гнап (партія «Сила людей»); • Олександр Соловйов («Розумна сила»).